Kochani musimy pochwalić się wam kolejnym sukcesem naszej uczennicy
Laura Karens, uczennica kl. 7 została Laureatką 2 miejsca w Wojewódzkim Finale PRO ARTE 2024 Fotograficznym
Brawa i Gratulacje dla Laury, rodziców oraz dla wszystkich nominowanych do Finału, którzy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi
Dodaj komentarz
- Szczegóły
https://www.facebook.com/reel/340072742159212Spotkanie z „żywą historią" to nie tylko okazja do zgłębiania wiedzy o przeszłości, ale także do bezpośredniego kontaktu z osobami i miejscami, które można poznać jedynie w książkach i filmach.
Tak było na dzisiejszych warsztatach historycznych pt. ,,Mój dom i moja szkoła nad Odrą", które odbyły się w naszej Szkole z udziałem Gości ze słubickiego oddziału Związku Dzieci Wojny.
Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali wykładu pana Konrada Walerskiego, nauczyciela języka niemieckiego w naszej Szkole oraz pracownika naukowego w Instytucie Viadrina Center of Polish and Ukrainian Studies, dotyczącego historii kształtowania się pogranicza polsko-niemieckiego po II wojnie światowej oraz przesiedleń na nie ludności polskiej z Kresów Wschodnich. Uczniowie poznali m.in. miejsca urodzin polskich twórców muzyki, związanych z historią Kresów Wschodnich i Zachodnich: Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Czesława Niemena, Maryli Rodowicz czy Seweryna Krajweskiego.
Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja ze świadkiem historii, Panią Genowefą Dąbrowską, która opowiedziała nam o swoich życiowych doświadczeniach związanych z niemiecka i sowiecką okupacją ziem polskich oraz o przybyciu do powojennych Słubic. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali niełatwych, ale także radosnych wspomnień z życia słubickich,,osadników" i "pionierów".
Warsztaty urozmaiciła wystawa historycznych map, zdjęć, dokumentów, plakatów, książek i pamiętników dokumentujących życie Dzieci Wojny oraz mieszkańców „Ziem Odzyskanych".
Na zakończenie warsztatów nasi uczniowie stwierdzili, że część ich rodzin posiada także wątki,,historii kresowej", zaś Goście jak i Grono Nauczycielskie i Dyrekcja wyrazili nadzieję na dalsza współprace na rzecz najstarszego i najmłodszego pokolenia mieszkańców Ziem Zachodnich nad Odrą.
Dziękujemy za ten wspaniałe spędzony czas z "żywą historią". K.W.
- Szczegóły
Podsumowanie I Szkolnego Konkursu Instrumentalnego
Z ogromną radością podsumowujemy pierwszą edycję Konkursu Instrumentalnego w Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia.
W konkursie wzięło udział niemal 40 utalentowanych uczestników, którzy zasługują na gromkie oklaski za piękne dźwięki i wspaniałe występy.
Wyniki Konkursu:
Grupa A:
Wyróżnienia: Dawid Kwartnik i Emil Bursztyński (perkusja)
III miejsce: nie przyznano
II miejsce: Maja Trafas (flet), Marta Wittke (harfa), Nikola Niklas (fortepian)
I miejsce: Ada Stawnicka (fortepian)
Grupa B:
Wyróżnienia: Florentyna Synówka (flet), Jakub Mitrowicz (akordeon)
III miejsce: Laura Hubko (flet)
II miejsce: Karolina Mróz (harfa)
I miejsce: Sofia Pikus (fortepian)
Grupa C (grupa najstarsza):
Wyróżnienie: Natalia Mirończuk (fortepian)
III miejsce: Arina Shamardina (flet)
II miejsce: Maciej Piechowiak (fortepian), Daniil Kulik (perkusja)
I miejsce: nie przyznano
Nagroda Specjalna - Grand Prix
Nagrodę specjalną Grand Prix, przyznawaną uczniowi, który zdobył największą liczbę punktów ze wszystkich uczestników konkursu, otrzymała Sofia Pikus z klasy fortepianu pani Yulii Kulik.
Podziękowania
Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która zasponsorowała nagrody dla naszych laureatów. Jesteśmy także wdzięczni pani Weronice Kozaneckiej, pomysłodawczyni konkursu, za jej zaangażowanie i wsparcie w organizacji tego wspaniałego wydarzenia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ich wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów na drodze muzycznej. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego konkursu!
Z poważaniem,
Dyrekcja Społecznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach
Relacja HTS
- Szczegóły
No i zaczęło się
Od dziś przez 3 dni nasza wspaniała 7 zmaga się z egzaminem ósmoklasisty.
Czy się stresują? -trochę
Czy dadzą radę? - oczywiście bo to zdolne bestie
Powodzenia Kochani
relacja HTS
- Szczegóły