Koncert Magische Klänge/Magiczne dźwięki w Paretz🎼😀
Dzieci i młodzież z Polski, Niemiec, Syrii, Afganistanu i Ukariny zaprezentowały spektakl o magicznej sile muzyki w oparciu o mit o Orfeuszu. Za punkt wyjścia posłużyły cuda uczynione przez Orfeusza oraz muzyka z opery Orfeusz i Eurydyka Christipha Willibalda Glucka.
W projekcie udział wzięli m.i n. uczniowie Naszej Szkoły, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. St. Moniuszki w Słubicach oraz Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące Program muzyczny (gra w orkiestrze/ taniec i śpiew ) został przygotowany podczas tygodniowego pobytu na obozie młodzieżowym w Lebus Oderberge.
Co zyskały "Nasze" dzieci? Odkryły cuda codziennego życia, które pomagają nam nie tracić ducha nawet w trudnych czasach kryzysów I wojen,a co najważniejsze nabrały pewności siebie i zaufania do własnych możliwości😍🥳