24 kwietnia 2018r. w naszej szkole był Dniem Otwartym dla wszystkich zainteresowanych, którzy mieli możliwość zapoznania się z uczniami, nauczycielami, obejrzenia szkoły, jak również odwiedzające nas dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych na tę okazję zajęciach w formie zabawowej.

Na wszystkich czekał ponadto słodki poczęstunek :) Niespodzianką dla uczniów i gości, którą ufundował Pan Ulf Braun okazał się występ chóru "Heavenly Voices" z Frankfurtu /Odrą.

W pierwszej części spotkania uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wykonanie różnorodnych utworów. Klasę fortepianu reprezentowali: Laura Karens, Sebastian Majewski, Kuba Timofiejczyk, Hanna Karens, Bartosz Bońkowski, Jonatan Jabłoński i Filip Pianowski. Klasę skrzypiec reprezentowały: Kristianna Braun i Hanna Mencel. Klasę fletu reprezentowali: Julia Dudziński i Jeremi Zgrzywa. Klasę saksofonu reprezentowali: Kuba Duszyński i Damian Penkala. Klasę perkusji reprezentowali: Rafał Kodzis, Beniamin Mieczkowski, Antoni Natkański, Laura Lunk. Wojtek Fila i Damian Penkala. Natomiast Michał Timofiejczyk "zaczarował" słuchaczy piosenką "Świat to muzyka".

Druga część spotkania dotyczyła części praktycznej. Nowo przybyłe dzieci wraz z Rodzicami zwiedzały szkołę i uczestniczyły w zabawach. Nauczyciele przygotowali ciekawe i atrakcyjne zajęcia z każdej dziedziny edukacyjnej: Polskie abecadło i chińskie krzaczki, Logopedyczne gierki, Informatyczne kodowanie, Językowy przekładaniec, Matematyczny psotnik. Rodzice mogli ponadto obejrzeć film o naszej szkole, wypytać o szczegóły, a przede wszystkim poznać ofertę SNOSM I st. w Słubicach.

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż na nasz apel o Dniu Otwartym odpowiedziały Rodziny z Frankfurtu/Odrą i wzięły udział w spotkaniu. Składamy podziękowanie Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Otwartego i "Niebiańskie Głosy" :) (AS).

TUTAJ obejrzysz zdjęcia.