Dzień 21 lutego upłynął w naszej szkole pod hasłem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Odbyła się lekcja otwarta, w której brali udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Mówiliśmy o poprawności językowej, bogaceniu słownictwa poprzez stosowanie m. in. antonimów, synonimów, homonimów. Uczniowie czytali fragmenty poezji,a zasady ortograficzne ćwiczyliśmy, rapując i rozwiązując zagadki z pułapkami ortograficznymi! Uczniów zainteresowały fragmenty pisane gwarą śląską, m.in. wiersz pt.,, Pan  Hilary".

Pielęgnujmy więc poprawną mowę na co dzień, mówmy pięknym, poprawnym językiem, nie zaśmiecajmy go obcymi słowami, jeśli nie jest to konieczne. Dbajmy o kulturę słowa nie tylko w tym dniu !!! [M. L.]

Tutaj obejrzyj galerię zdjęć.