21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, postanowiliśmy więc przegonić zimę i powitać nadchodzącą wiosnę :-) W wiosenno - zimowy poranek uczniowie klas najmłodszych  wybrali się na Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wiersze świerszcza", natomiast uczniowie klasy najstarszej i uczennica klasy piątej na drugi - rejonowy etap konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego reprezentując naszą szkołę. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami z ogromnym zapałem zabrali się do wiosennych prac porządkowych na terenie szkoły. Motywacją do działania była chęć zadbania o najbliższe otoczenie i długo wyczekiwana wiosna. W ruch poszły grabki, pazurki, haczki, miotły, łopaty i szpadle. Wielką frajdą był zmieniający się niemal w mgnieniu oka wygląd pasa zieleni, na którym można dostrzec już pierwsze oznaki wiosny. Po zakończeniu prac porządkowych uczniowie wspólnie zasadzili przyniesione do szkoły cebulki kwiatów.

Mamy nadzieję, że zima odeszła na dobre, a my będziemy mogli w niedługim czasie powtórzyć ten dzień :) Dzisiejsza praca uczniów, zarówno reprezentantów szkoły podczas konkursów, jak i tych, którzy dbali o wygląd szkolnego placu zasługuje na pochwałę. Drodzy uczniowie DZIĘKUJEMY !!! (AS).

TUTAJ są zdjęcia z prac porządkowych.