Main Menu

Offcanvas Info

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

A A A

Uczniowie klas I – III naszej szkoły rozpoczęli pracę w projekcie ,,Lubimy eksperymenty”.

Badania i eksperymenty w nim zawarte związane są z różnymi dziedzinami naukowymi. Projekt składa się z 9 eksperymentów. Mamy nadzieję, że nauka poprzez zabawę będzie  dla naszych uczniów wielką frajdą. Głównym celem tego projektu jest integrowanie wiedzy przekazywanej w ramach zajęć z różnymi obszarami edukacyjnymi, rozwijanie inteligencji wielorakich dzieci, uczestniczenie w zabawach rozwijających aktywność badawczą, umiejętność rozwiązywania problemów,  rozwijanie przyrodniczego zainteresowania, wspieranie dzieci w odkrywaniu otaczającego nas świata oraz rozbudzanie dziecięcej ciekawości.

Przedstawiamy fotorelację (TUTAJ) z pierwszego eksperymentu ,,FUN blob”. Uczniowie podczas  zajęć mieli możliwość wyczarowania polimerowego ROBAKA. Co więcej, robak powstał z substancji używanych do produkcji żywności. Dzięki temu doświadczeniu uczniowie dowiedzieli się, czym są polimery i jakie są właściwości różnych stanów skupienia. Ponadto odkryli, że chemia jest wszędzie, w kuchni również! (BP).

Nie masz uprawnień do komentowania. Zarejestruj się!