1 czerwca uczniowie naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka obejrzeli w słubickim kinie film pt. ,,Był sobie pies” i uczestniczyli w wycieczce do Lubbenau.

Po przyjeździe na miejsce odwiedzili  niezwykły aquapark, w którym możliwe jest przeżycie jedynej w swoim rodzaju kąpieli z prawdziwymi pingwinami. W podgrzewanym, odkrytym basenie, oddzielonym tylko szybą mogli obserwować jak radzą sobie w wodzie ,,nosiciele fraków”. Zaciekawione pingwiny towarzyszyły dzieciom również spacerując sobie wzdłuż ogrodzenia przy basenie. Uczestnicy wycieczki chętnie korzystali jeszcze z innych atrakcji: basenu z falami, kanału ze sztucznym nurtem i łaźni rzymskiej. Na śmiałków czekały dwie ogromne zjeżdżalnie.

Po wodnym szaleństwie na basenie uczniowie z opiekunami udali się do portu rzecznego, skąd wyruszyli tradycyjną łodzią po romantycznym labiryncie kanałów rzeki Szprewy. Podczas podróży podziwiali malownicze krajobrazy – mozaikę małych pól, trawników, lasów i zagród. W przerwie skosztowali regionalnych przysmaków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ. (BP)