Wraz z majem, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przybyli do dzieci słubickich przedszkoli z bajką muzyczną.

17 maja w Collegium Polonicum odbył się kolejny poranek muzyczny. Tym razem, w inscenizacji pt. ,,Urodziny Króla" zaprezentowali się uczniowie klas fortepianu.  Przedstawienie rozpoczęło się wierszami o wiośnie i  fortepianach koncertujących w Żelazowej Woli, ponieważ poranek wiosenny poświęcony był prezentacji wspomnianego instrumentu. Na urodzinowej uroczystości Króla arabskiego goście obdarowali jubilata upominkami w postaci różnych utworów muzycznych. Takie ,,podarunki" złożyły królowi również chętne przedszkolaki; kilkoro z nich, prawdopodobnie po raz pierwszy, zagrało po kilka dźwięków na fortepianie. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło kolorowych i wytwornych strojów, tańca oraz śpiewu. Nie mogło się obyć bez tradycyjnego ,,Sto lat", zaśpiewanego wspólnie z widownią. Koncert zakończył się piosenką i zabawą o wiośnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji TUTAJ oraz relacji telewizji HTS TUTAJ. (BP).